Wybór mebli do salonu

Urządzanie mieszkania to zadanie skomplikowane. Tak, to dobre określenie. Słowo „trudne” byłoby na wyrost, a już określać go „łatwym” nie wypada, ponieważ nic banalnego nie może trwać tak długo i wymagać sporego wysiłku. Zostańmy więc przy pierwszym określeniu, ponieważ najlepiej oddaje ono sens tego zadania, niejednoznacznie — ponieważ w taki sposób, możemy urządzić każde z naszych pomieszczeń. Łączyć ze sobą wzory, zestawiać kolory czy ornamenty, tak, aby uzyskać efekt, który nas zadowoli. I nie warto wtedy zaprzątać sobie głowy tym, czy komuś to się spodoba, ponieważ to my będziemy w danym pomieszczeniu przebywać najwięcej i to nam ma się ono podobać. Warto jednak wystrzegać się przez pierwszym zachwytem, ponieważ często bywa ono złudne.
W dzisiejszym wpisie zajmiemy się salonem, który zazwyczaj pełni centrum naszego mieszkania, to w nim spędzamy najwięcej czasu, przyjmujemy gości czy po prostu wypoczywamy. Dobrze jest już od samego początku zastanowić się, jakie funkcje będzie ono pełnić, ponieważ od tego uzależniony jest dobór mebli. Jeśli uznamy, że będzie znajdował się tutaj również stół, to trzeba dopasować go do reszty mebli, a do nich również krzesła, wazony oraz zastawę.

Kolejnym elementem salonu są kanapy, sofy oraz fotele. Dobrze jest nie mieć tylko jednego z nich, ponieważ przesuwanie wielkiej kanapy czy narożnika, bywa naprawdę uciążliwe. Dodatkiem, którego nie powinno zabraknąć, są pufy oraz wielkie poduchy, które mogą występować w mocniejszych kolorach, dzięki czemu ożywią pomieszczenie. Pamiętajmy jednak o umiarze, ponieważ zbyt duża ilość elementów w kontrastujących kolorach, wygląda po prostu kiepsko. Urządzanie salonu powinniśmy zacząć jednak od doboru pokrycia podłogi. Najlepszym rozwiązaniem będą drewniane panele oraz parkiety. Na tym etapie ważny jest też kolor ścian, najładniej prezentują się jasne kolory, które optycznie powiększą pomieszczenie.
Podsumowując, meble do salonu powinny być spójne między sobą, ale także ze ścianami oraz podłogami, ponieważ tylko razem będą wyglądać dobrze. Nie warto też szaleć ze zdobieniami, ponieważ granica między dobrym smakiem, a jego brakiem jest niewielka.