Kanapy narożne  do dużego czy małego salonu?

Mebel, który dzięki swojej formule będzie pasował zarówno do małej, jak i dużej przestrzeni? Taki, który wstawiony do małego salonu ładnie się w nim zaadaptuje? Taki, który swoimi zdecydowanymi liniami i solidną budową nie utonie w obszernym salonie, zamiast tego nadając mu charakteru i podkreślając jego zalety? Jeden mebel – wiele zastosowań. Kanapa narożna.

Niezależnie od tego czy wybieramy meble do małego wnętrza czy do dużego, jego wielkość jest czymś, co ma naprawdę duże znaczenie i co musimy brać pod uwagę przy zakupach. Kanapa to zwykle jeden z największych mebli w salonie, dlatego tym bardziej trzeba dokładnie przemyśleć jego wybór. Stosunkowo łatwo przytłoczyć małe wnętrze źle dobranymi meblami czy kolorami. Duże wnętrza też jednak wymagają wypracowania pewnego ładu, nierozplanowana duża przestrzeń może bowiem wydawać się w efekcie nieprzemyślana i chaotyczna.

Kanapy narożne to meble z pozoru tylko niepozorne, które odpowiednio dobrane i ustawione potrafią odmienić niejedno wnętrze. Wystarczy tylko dokładnie przeanalizować posiadane przez nas pomieszczenie, jego układ, kolorystykę i to, co chcemy osiągnąć, a odpowiedni narożnik wstawiony do takiego pomieszczenia z pewnością świetnie się w nie wkomponuje.

Jaki mebel wypoczynkowy będzie najodpowiedniejszy do małego wnętrza? Z pewnością nie warto decydować się na zakup kanapy i foteli, gdyż to tylko zabałagani tak małą przestrzeń, czyniąc ją jeszcze mniejszą. Wydaje się, że najlepsza byłaby zgrabna sofa, którą można dobrze wkomponować, w którąś ze ścian, jednak warto pomyśleć również o aspekcie jakim jest przyjmowanie gości czy ogólnie wypoczynek – wtedy sofa może się wydać niewystarczająco duża jak na nasze wymagania. Jak pogodzić jedno z drugim? Najlepszym rozwiązaniem wydają się być kanapy narożne – te mniej masywne można spokojnie ulokować w nawet małym salonie, a nawet najmniejsze z nich pomieszczą więcej osób niż zwykła sofa. Jeśli dodatkowo taka kanapa narożna posiada funkcję rozkładania siedzeń, może być naprawdę wygodnym i funkcyjnym elementem naszego przytulnego salonu. Tym bardziej, jeśli będzie wyposażona w pojemnik na pościel, a więc tym samym zaoszczędzimy trochę miejsca, które musielibyśmy wygospodarować na jej przechowywanie.

W takim razie, co wybrać do dużego salonu? Wbrew pozorom tutaj też doskonale sprawdzą się kanapy narożne – mając dużo przestrzeni możemy pozwolić sobie na jeden z większych modeli narożników. Zamiast też umieszczać go w kącie, warto zdecydować się na wyeksponowanie go na środku pomieszczenia. Współczesne kanapy narożne posiadają efektowną sylwetkę z każdej strony, bardzo często też ich oparcia i boki ozdobione są też przeszyciami. Posiadanie efektownej kanapy narożnej w dużym salonie, umożliwia też przede wszystkim stworzenie wygodnej strefy wypoczynkowej, w której cała rodzina będzie mogła się zrelaksować, a nawet przespać. Duża przestrzeń to również o wiele więcej możliwości jeśli chodzi o dobór odpowiedniej barwy – możemy śmiało postawić na jakiś śmiały, żywy kolor albo nawet na oryginalny wzór, który skupi na niej całą uwagę.

Jak widać, niezależnie od wielkości salonu, warto rozważyć możliwość zakupienia kanapy narożnej, przy czym przed zakupem trzeba dokładnie przeanalizować walory naszego pomieszczenia i zastanowić się nad tym gdzie chcemy mieć umieszczony nasz kącik wypoczynkowy.