Jakie meble do sypialni?

Wielu uważa, że sercem domu jest kuchnia albo salon, w którym domownicy spędzają większość czasu. Naszym zdaniem jest to sypialnia, w której dzieją się najciekawsze elementy dorosłego życia. Powinna ona być urządzona w sposób gustowny, przestronny z niewielką ilością dodatków, ponieważ nie są one najważniejszym elementem tej przestrzeni. Warto przy tym pamiętać, że nie jest to miejsce na pokaz, więc powinno spełniać wszystkie wasze wymagania, ponieważ to najbardziej intymne pomieszczenie w domu.

Podstawą każdej sypialni jest łóżko. Powinno być ono maksymalnie duże. Warto to już zaznaczyć na przykład projektowaniu domu, ponieważ sypialnia nie może być klitką! Powróćmy jednak do głównej części wypowiedzi. Łóżko. Powinno być, jak wspomnieliśmy duże i wygodne. Nie warto oszczędzać na materacu, ponieważ od tego, jak się wyśpimy, często zależy cały nasz dzień. W sypialni powinny też znaleźć się szafki nocne, najlepiej z dużą ilością małych półek czy szufladek, ponieważ jedna duża szafka rzadko jest komukolwiek potrzebna. O tym, czy szafa powinna być w sypialni, zdania są podzielone. My sugerujemy, aby na ubrania wyznaczyć oddzielne pomieszczenie, w którym będą one mogły w spokoju oczekiwać na użycie. Wielu z nas w sypialni nie wyobraża sobie braku telewizora, ale zastanówmy się, czy jest on tam niezbędny, Czy nie lepiej ustawić go w salonie, zamiast w sypialni? Ważnym elementem tego pomieszczenia jest oświetlenie. Dobrze, aby składało się ono z kilku oddzielnych zestawów, ponieważ powoli to żonglować jego natężeniem. Ciekawym rozwiązaniem będą kinkiety oraz taśmy Led, które nadadzą pomieszczeniu zmysłowości. Na koniec wspomnimy o podłodze, która powinna być wygodna do czyszczenia. Wszelkiego rodzaju dywany oraz wykładziny, powinniśmy sobie odpuścić. Jeśli zależy nam na komforcie cieplnym, warto pomyśleć o ogrzewaniu podłogowym, zamiast imitacji niedźwiedzia na parkiecie.
Podsumowując, sypialnia jest najbardziej intymną przestrzenią w mieszkaniu, więc powinna być urządzona skromnie, ale ciekawie. Warto wystrzegać się jednak wszelkich ornamentów, które nie spełnią tutaj swojej funkcji.