Benix - Sekret udanego biznesu


Zastanawiasz się nad tym, jak założyć firmę i rozkręcić dobry interes?

Na przykładzie jednego, prestiżowego przedsiębiorstwa z branży meblowej poznasz kilka dobrych sposobów, dzięki którym będziesz mógł liczyć na stały, nieprzerwany i przewidywalny napływ gotówki. Benix to jedna z polskich firm, produkująca meble tapicerowane dla przeciętnego użytkownika, na jego kieszeń i zgodnie z jego upodobaniami. Co nie znaczy, że nie sięgają wyżej. W ich ofercie znajdują się również kolekcje dla bardziej wymagającego, specyficznego klienta, który nie szczędzi grosza na wygodny wypoczynek.Firma działa od 22 lat, w tym czasie zdążyli już zmienić formę działalności, zwiększyć liczbę pracowników oraz zyskać wiernych i wracających (!) klientów. Na ich koncie, czym zdecydowanie mogą się chwalić na rynku gospodarczym, naliczyć można kilka cennych nagród i wyróżnień.

Jak to zrobili w tak krótkim czasie? Szczęśliwy przypadek czy niewiarygodne zdolności, obrotność i inteligencja? Kilka uwag rozwieje wszelkie wątpliwości!

Po pierwsze założyciele Benix sięgnęli po dobry, zbywalny produkt, który cieszy się ciągłym zainteresowaniem, jest różnorodny i zmienia się w czasie.
Po drugie stworzyli zgrany zespół. Ludzie wcale nie muszą mieć wykształcenia kierunkowego, ale ważne, by znali się na rzeczy, byli kreatywni, ambitni, pomysłowi, inteligentni i pracowici. Pamiętajmy, że łańcuch jest jedynie tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo. Każdy więc musi pracować jednakowo wytrwale. W ten sposób z blisko 10 pracowników, obecnie zakład produkcyjny zatrudnia 400!
Po trzecie przedsiębiorcy czuwali nad tym, co dzieje się w branży, bacznie analizowali rynek i błyskawicznie zareagowali, zauważając niszę. Skutecznie wypełnili ją swoją działalnością. Benix po roku zmienił przeciętną sprzedaż produktów przemysłowych na niepospolite, indywidualne tworzenie nowych mebli tapicerowanych!
Po czwarte, wracamy znowu do badania rynku, tylko teraz ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb, wymagań i upodobań klientów. To oni przynoszą dochody, więc są najważniejsi! Firma Państwa Kaczorowskich tworzy nie tylko nowoczesne i modne wzory, ale również klasyczne i tradycyjne modele, tak, by każdy mógł wybrać coś dla siebie. Oferta jest bogata, ale nie nudna. Atrakcyjna, nie monotonna.
Po piąte, przedsiębiorcy nieprzerwanie inwestują w rozwój firmy, wprowadzają nowinki technologiczne, wysyłają pracowników na szkolenia i angażują się bezpośrednio w działalność zakładu produkcyjnego. Wygrywają, bo nie spoczęli na laurach.
To naprawdę działa! Sprawdź sam, jak trwałe, solidne i wygodne są meble tapicerowane Benix. Bezwzględnie, nie mają sobie równych w zagranicznych odpowiednikach.